Partnerzy:

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorek- Polki w Fina豉ch ME!!!

2011-03-29 15:00:11 - admin
 Grecja pokonana, Polki w fina豉ch ME !!!| 27-03-2011r.ZPRP
Na zako鎍zenie turnieju kwalifikacyjnego w Goleniowie, reprezentacja Polski juniorek wygra豉 z Grecj 33:24 (18:10), dzi瘯i czemu zapewni豉 sobie drugie miejsce w imprezie, a co za tym idzie awans do fina堯w Mistrzostw Europy! Nieoczekiwanie pocz徠ek spotkania nale瘸 do naszych rywalek, kt鏎e wysz造 na prowadzenie 5:0. Na szcz窷cie od tego momentu na parkiecie dominowa造 ju Bia這-czerwone, kt鏎e nie mia造 wi瘯szych problem闚 z odniesieniem ko鎍owego zwyci瘰twa.
Mecz rozpocz掖 si od dw鏂h bardzo udanych parad bramkarek obu dru篡n - Ewy Sielickiej i Kassandry Chotokouridou. Dosy nieoczekiwanie po up造wie 6. minut to Greczynki prowadzi造 5:0, trzy trafienia z dystansu zaliczy豉 ich najgro幡iejsza zawodniczka Chrysoula Chronopoulou. Trener Edyta Majdzi雟ka musia豉 zareagowa i natychmiast poprosi豉 o czas. Jej zawodniczki gra造 niedok豉dnie w ataku, mia造 k這poty ze skuteczno軼i, raz po raz traci造 pi趾. Tak瞠 defensywa Polek nie stanowi豉 takiego monolitu jak w dniu wczorajszym.Przerwa w grze okaza豉 si zbawienna w skutkach, wynik po stronie Bia這-czerwonych otworzy豉 w ko鎍u, wykorzystuj帷 rzut karny, Monika Kobyli雟ka. Nasze zawodniczki przesz造 na obron 5-1, co okaza這 si znakomitym posuni璚iem. Greczynki nie mog造 ju liczy na 豉twe rzuty, a dodatkowo kilka trudnych pi貫k z豉pa豉 Justyna Borkowska, kt鏎a zast徙i豉 w bramce Ew Sielick. Dzi瘯i skutecznej grze w destrukcji mogli鄉y liczy na kontrataki, w ci庵u paru minut po 3 bramki zdoby造 w ten spos鏏 bardzo szybkie Katarzyna Janiszewska i Kinga Gutkowska. Lepiej zacz窸o te funkcjonowa ko這, co zaowocowa這 trafieniami Joanny Szarawagi Zuzanny Wa積ej. Tak wi璚 po kwadransie to Polki prowadzi造 9:6. W drugim kwadransie podopieczne Edyty Majdzi雟kiej systematycznie powi瘯sza造 przewag, bardzo dobrze prezentowa豉 si obrotowa Szarawaga, na kt鏎 rywalki nie potrafi造 znale潭 recepty – jej gole da造 polskiemu zespo這wi prowadzenie 14:8. Pochwali te trzeba za dok豉dne dogrania do ko豉 nasze rozgrywaj帷e – King Damaziak i Katarzyn Kozimur. W ostatnich minutach pierwszej partii nasze zawodniczki zatraci造 nieco skuteczno嗆, ale i tak do przerwy Polska wygrywa豉 18:10.
Pocz徠ek drugiej po這wy mia podobny przebieg do pierwszych minut spotkania. Inicjatywa nale瘸豉 do Greczynek, a na list strzelczy wpisa造 si Konstantina Xanthopoulou oraz Alexandra Gkergina. Na szcz窷cie tym razem Bia這-czerwone du穎 szybciej si otrz御n窸y, aby ju po chwili odpowiedzie trafieniami Wiloetty Staniczek i Kingi Damaziak. W 40. minucie po golu Wa積ej z ko豉 polski zesp馧 prowadzi ju 23:13. Trener Majdzi雟ka dokona豉 paru zmian, na placu gry pojawi造 si m.in. Marzena Cempa, Aleksandra Tomczyk i Joanna Koz這wska. Greczynkom na chwil uda這 si zmniejszy dystans dziel帷y obie dru篡ny do siedmiu bramek, ale bramki Koz這wskiej i Cempy przywr鏂i造 stan rzeczy sprzed paru minut (27:17 w 51 minucie). W ko鎍闚ce obraz gry nie zmieni si, Polki kontrolowa造 przebieg meczu, ca造 czas zachowuj帷 bezpieczn przewag. Selekcjoner polskiej kadry pr鏏owa豉 r騜nych wariant闚, na 鈔odku duet Wa積a – Koz這wska zast徙i造 Szarawaga w parze z Justyn Fija趾owsk.  Ze skrzyde bezlito郾ie punktowa造 Janiszewska i Gutkowska. Ostatecznie nasza reprezentacja zwyci篹y豉 33:24, czym przypiecz皻owa豉 awans do fina堯w Mistrzostw Europy, kt鏎e na prze這mie czerwca i lipca odb璠 si w Czechach! W szczelnie wype軟ionej hali w Goleniowie rozleg這 si g這郾e Dzi瘯ujemy! Dzi瘯ujemy!.
Polska – Grecja 33:24 (18:10)
Polska:Sielicka, Borkowska Gutkowska 4, Cempa 3, Janiszewska 7, Damaziak 1, Tomczyk, Kobyli雟ka 1, Kozimur 3, Wa積a 4, Fija趾owska, Staniczek 2, Koz這wska 2, Szarawaga 6.
Grecja:Chotokouridou, Paraskevaidou – Chatziparasidou, Moyratidou 6, Xanthopolou 2, Zygoura 2, Magiopoulou, Tsitsouki, Karagianidou A., Kostopoulou 1, Gkergina 5, Chronopulou 8, Oraiopoulou, Anastasiadou.
S璠ziowa造:Unlu-Hatipoglu – Simsek (Turcja)
Widz闚:800 (komplet)
W璕ry – Litwa 34:23 (18:11)