MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK M£ODSZYCH !!MAMY BR¡Z!!

2011-05-23 11:31:03 - admin

Medal gdañskich szczypiornistek
Juniorki m³odsze UKS Conrad trzecie w Polsce

Pi³karki rêczne UKS Conrad Gdañsk
Pi³ka rêczna w Gdañsku ma nadal dobre podstawy, aby siê rozwijaæ. Rol± miasta i sponsorów powinno byæ zagospodarowanie tych talentów w dru¿ynach seniorskich. Juniorki m³odsze Uczniowskiego Klubu Sportowego Conrad z fina³ów mistrzostw Polski przywioz³y br±zowe medale. A¿ cztery podopieczne Adriana Struzika po tym sukcesie powo³ane zosta³y do dru¿yny narodowej 17-latek

Gdañszczanki rozkrêca³y siê w tym sezonie z meczu na mecz. Przed rozpoczêciem rozgrywek nikt nie widzia³ w
nich medalistek. Zreszt± w mistrzostwach województwa Conrad poprzesta³ na drugim miejscu, za MTS Kwidzyn.

Tym samym zespó³ trenera Struzika w ogólnopolskich æwieræfina³ach musia³ zagraæ na wyje¼dzie. W Gnie¼nie
jednak gdañszczanki pewnie wygra³y z rówie¶niczkami z miejscowej D±brówki oraz dru¿ynami z ¯ar i Gi¿ycka.

W nagrodê w pó³finale zagra³y ju¿ u siebie. W hali ZKPiG nr 13 znów by³o trudno. Conrad wygra³ z Bellatorem
Ryjewo 24:20, rozbi³ mistrza Polski szkó³ gimnazjalnych, UKS 14 Przemy¶l 30:21, ale w spotkaniu o pierwsze
miejsce uleg³ AZS Politechnice Koszaliñskiej 18:25. Wówczas nikt jeszcze nie przypuszcza³, ¿e to przysz³y mistrz Polski.

-Dziewczêta, pomimo wielkich chêci, nie sprosta³y temu rywalowi. Na szczê¶cie ta pora¿ka nie mia³a wp³ywu
na losy awansu do turnieju fina³owego
- oceni³ trener Struzik

Medalistki mistrzostw Polski juniorek m³odszych w pi³ce rêcznej
W Krakowie, gdzie stawi³o siê osiem najlepszych dru¿yn juniorek m³odszych, a pó³fina³owa pora¿ka sprawi³a,
¿e gdañszczanki trafi³y do mocniejszej grupy.

-Zespo³y by³y bardzo wymagaj±ce, gdy¿ to firmy znane w ¶rodowisku pi³ki rêcznej, wielokrotni medali¶ci
i uczestnicy mistrzostw Polski. Dobrze, ¿e uda³o siê wygraæ na inauguracjê, bo po udanym pocz±tku morale
dru¿yny wzrasta
- podkre¶la szkoleniowiec.

W pierwszym spotkaniu gdañszczanki pokona³y KSS Kielce 28:24, a w drugi ju¿ si³± rozpêdu ogra³y MTS Kwidzyn 29:21, rewan¿uj±c siê za mistrzostwa Pomorza. Natomiast pierwsze miejsce zosta³o przypieczêtowane sukcesem nad gospodarzem - Tomeksem Kraków 33:31.

-Mecz z Kwidzynem rozegrali¶my w znakomitym stylu. Natomiast kolejny pojedynek by³ dla nas bardzo ciê¿ki.
Do przerwy przegrywali¶my a¿ 6 bramkami, ale po heroicznej walce, w 58. minucie objêli¶my pierwszy raz prowadzenie w tym spotkaniu i nie oddali¶my go ju¿ do koñca
- relacjonuje trener Struzik.

W strefie medalowej Conrad uleg³ So¶nicy Gliwice 24:29 (12:16) i tym samym o br±zowy medal musia³ graæ
z MTS Kwidzyn, które przegra³o z Politechnika Koszalin 21:28 (8:9).

W ma³ym finale gdañszczanki zwyciê¿y³y pewnie w pierwszej po³owie, ale rywalki nie da³y za wygran± i do
ostatnich minut walczy³y o odrobienie strat. Ostatecznie Conrad zdoby³ br±z po sukcesie 27:26 (15:11). Reprezentacyjne powo³ania otrzyma³o a¿ cztery gdañszczanki: Patrycja Noga, Anna Adamowicz, Dorota
Zdanowicz
i Romana Fornalik.

Mistrzyniami zosta³y szczypiornistki AZS Politechniki Koszaliñskiej po wygranej nad So¶nic± 29:20 (16:8)

CONRAD: Sadowska Gabriela, Zdanowicz Dorota, Zadro¿na Sandra, Krasiñska Wioleta, Kurs Aleksandra,
Noga Patrycja, D±bek Emilia, Kalinowska Karolina, Fornalik Romana, Adamowicz Anna, Sêk Kinga,
Stêpieñ Marta, Czecholiñska Paulina, Sówka Sowiñska Dominika, Proñdziñska Katarzyna, Kowalczyk Anna,