Magazyn Trenera

Partnerzy:

„Festiwal Pi³ki Rêcznej PGNiG Dzieciom” Dziewczêta

2011-12-13 16:06:22 - admin
Zwyciêzc± dwudniowych zmagañ „Festiwalu PGNiG Dzieciom” w kategorii i dziewcz±t okaza³a siê dru¿yna SP nr 4 z Kwidzyna. Podopieczne Mariusza Kupca w finale po bardzo zaciêtym meczu pokona³y SP nr 7 Tychy 9:7 (4:5).  W meczu o br±zowy medal PSP Lubrza wygra³a z SP nr 11 Jelenia Góra 12:9 (7:2).
Pierwsza czê¶æ niedzielnych fina³ów, transmitowanych w internecie, zosta³a rozegrana w kieleckiej Hali Legionów przy ul. Bocznej 15. Wielk± gratk± dla zawodniczek by³a wizyta S³awomira Szmala. Kapitan reprezentacji Polski rozda³ ponad setkê autografów. Podpisy sk³ada³ na pocztówkach ze swoim wizerunkiem jak i na koszulkach.  Wspólnym zdjêciom nie by³o koñca.
Dwa ostatnie spotkania Festiwalu, o 3. i 1. miejsce, odby³y siê w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Mecze trwaj±ce 2x15 min mia³y dodatkowe audytorium, powiêkszone o kibiców przyby³ych na rywalizacjê pi³karek rêcznych w Memoriale Andrzeja Kowalczyka.

Spotkanie o 3.miejsce pomiêdzy PSP Lubrz± a SP nr 11 Jelenia Gór± po pierwszych minutach zapowiada³o siê jako jednostronne. Zespól z województwa lubuskiego szybko uzyska³ wyra¼n± przewagê, która wynosi³a ju¿ sze¶æ goli (7:1). Ambitne jeleniogórzanki po przerwie zdo³a³y zmniejszyæ straty, ale losów spotkania nie zdo³a³y ju¿ przechyliæ na swoj± szalê.
Wielki fina³ by³ godny ka¿dego turnieju o wysok± stawkê. ¯adnej z dru¿yn d³ugo nie uda³o siê wypracowaæ wiêkszej przewagi ni¿ jedno trafienie. Na bramkê kwidzynianek, natychmiast odpowiada³y tyszanki. W 24 min reprezentant województwa ¶l±skiego prowadzi³ 7:6. W tym momencie popis umiejêtno¶ci strzeleckich zaprezentowa³a Wiktora Heromiñska, która zdoby³a cztery ostatnie bramki dla Kwidzyna. Dru¿yna Mariusza Kupca lepiej znios³a trudy turnieju, ale pochwa³y nale¿± siê równie¿ zespo³owi z Tychów.